Pacientská konference o migréně

Vřele vás - všechny osoby s migrénou, jejich blízké, ale i všechny ostatní, koho problematika migrény zajímá - zveme na II. ročník pacientské konference o tomto onemocnění.

Konference nabídne v první řadě sérii přednášek pestré škály odborníků, mezi nimiž nebudou chybět specialisté na migrénu, na komunikaci s lékařem, ale také na problematiku podceňování migrény. V rámci doprovodného programu se můžete těšit na psychosomatickou poradnu nebo fyzioterapeutické workshopy. Chybět nebude ani osobní příběh známého herce Lukáše Hejlíka!

Konference vám, osobám s migrénou, přinese nové informace a dovednosti potřebné k vyrovnávání se s tímto onemocněním, umožní vám setkat se s odborníky, navázat nové vztahy a stát se součástí komunity Migréna-help!

Moc se na vás těšíme!


Praktické informace

Termín konání: 25. listopadu 2021, 16:00 - 20:00

Místo konání: Pacientský hub, U Vršovického nádraží 30, Praha 10-Vršovice. Pokud by se akce kvůli koronavirovým opatřením konala online, zde najdete technickou podporu.

Účastnický poplatek: Minimální poplatek je stanoven na 100 Kč/osoba. Reálné náklady na akci a osobu jsou však vyšší a jsou hrazeny z grantu a sponzorských příspěvků. Zvažte tedy, prosím, navýšení vstupného na podporu dalších aktivit Migréna-help, a to na základě vašich finančních možností.  Číslo účtu 2401782540/2010, variabilní symbol: 112021. Zaplatit lze i prostřednictvím widgetu Darujme.cz

Registrace: Prostřednictvím formuláře dole na této stránce. Registrace je platná až po uhrazení registračního poplatku.


Lukáš Hejlík, herec
Lukáš Hejlík, herec

Tip: V rámci akce bude možné zakoupit textilní výrobky od Walmad na podporu další činnosti Migréna-help.


Program

Hlavní program

16:00 - 16:25 Herec Lukáš Hejlík: Můj osobní příběh o životě s migrénou

16:30 - 17:00 Na co nebyl čas v ordinaci - diskuze se specialistkou na migrénu: MUDr. Eva Medová (neuroložka, Centrum pro bolesti hlavy Praha)

17:20 - 17:50 Migréna v době pandemie - interaktivní přednáška: MUDr. Petr Polidar (neurolog, Centrum pro bolesti hlavy Olomouc)

17:50 - 18:05 Pauza

18:05 - 18:35 Jak zatočit s podceňováním migrény? Mgr. Tereza Blažejovská (specialistka destigmatizace, Národní ústav duševního zdraví)

19:00 - 19:30 Jak komunikovat s lékařem? PhDr. Pavla Banýrová (specialistka na komunikaci ve zdravotnictví)

19:35 - 20:00 Závěrečná diskuzeMgr. Rýza Blažejovská, DiS. (předsedkyně organizace Migréna-help)


Doprovodný program

17:00 - 17:45 a 19:00 - 19:45 Fyzioterapeutický workshop: Mgr. Julie Růžičková (fyzioterapeutka a lektorka spinální jógy)

Na workshopu se můžete těšit na:

  • teoretické povídání o migréně z pohledu fyzioterapeuta
  • praktická cvičení pro uvolnění oblasti šíje a ramen
  • práci s orofaciální oblastí a fasciálním systémem
  • relaxační cvičení z jógy.

Délka workshopu: Délka jednoho workshopu je 45 minut a maximální kapacita na jeden workshop je 15 osob. 

17:00 - 20:00 Individuální psychosomatické konzultace: Kateřina Erlebachová (bodyterapeutka, poradkyně a masérka)

Více informací: Pojďte si vyzkoušet, jak taková psychosomatická konzultace probíhá. Zažijete, jak na migrénu nahlížet z různých úhlů pohledů a jak prohloubit kontakt se sebou samým. Nejedná se o plnohodnotnou konzultaci, ale o nastínění alternativ, doporučení či nasměrování k další práci. 

Délka konzultace a cena: Délka jedné individuální konzultace je 20 minut. Konzultaci je nutné uhradit zvlášť ve výši 250 Kč/osobaZ důvodu nepříznivé sociální situace může být konzultace po předchozí dohodě poskytnuta s 50 % slevou. Platba je určena pouze k uhrazení práce bodyterapeutky.

Na programu stále ještě pracujeme a může se tedy mírně změnit.


Julie Rúžičková - fyzioterapeutický workshop
Julie Rúžičková - fyzioterapeutický workshop
Tereza Blažejovská, specialistka destigmatizace
Tereza Blažejovská, specialistka destigmatizace

Mrkněte na videopozvánky účinkujících!


Chci se zaregistrovat

Registrace je platná až po uhrazení účastnického poplatku (více v sekci Praktické informace).

* Uděluji tímto Migréna-help, Spojené hlavy, z.s. se sídlem Mátová 252, Praha 10, IČ 08691724 jako správci svůj výslovný souhlas se zpracováním mých uvedených osobních údajů, tj. jména, příjmení, e-mailu, a telefonního čísla, a to pro účely vytvoření a udržování databáze účastníků pacientské konference o migréně Migréna-help, Spojené hlavy z.s. Tento svůj dobrovolný souhlas uděluji podle článku 6 odst. 1 písm. a) Obecného nařízení o ochraně osobních údajů 2016/679 na dobu 5 let. Jsem si vědom/a toho, že tento svůj souhlas mohu kdykoli odvolat, požadovat přístup k mým osobním údajům, jejich opravu nebo zpracování, popřípadě omezení zpracování, a vznést námitku proti zpracování, a to na výše uvedené adrese nebo elektronicky na adrese migrena.help.zs@gmail.com. Dále jsem si vědom/a toho, že mohu podat stížnost proti zpracování mých osobních údajů u Úřadu pro ochranu osobních údajů.


Akci podpořili: