Online setkání svépomocné skupiny

V současné době koronavirové pandemie bohužel neprobíhají pravidelná setkání svépomocné skupiny pro osoby s migrénou. Popovídat si o tom, jak zvládáme právě tyto časy, lze však i prostřednictvím videohovoru. I taková komunikace nese své plody, proto se neváhejte přidat!

Kdy: 15. února 2021 od 18:00 do 20:00 

Kde: Odkaz na schůzku zde.

Registrace: Zde nebo na: migrena.help.zs@gmail.com    

Program: Sdílení, předávání zkušeností, vzájemná podpora, společná relaxace/cvičení. 

Koordinátorka: Rýza Blažejovská/Michaela Dostálová

Účastnický poplatek: Poplatek v dobrovolné výši dle vašich finančních možností zasílejte na náš transparentní účet 2401782540/2010, variabilní symbol: 1122020 nebo pomocí widgetu Darujme.cz (minimální částka činí 50 Kč). 

O čem setkání je: Podpůrné skupiny jsou založené na vzájemné pomoci a podpoře svých členů - člověk pomoc přijímá a současně poskytuje. Maximální počet účastníků je 8 osob.

Doporučení: Přihlaste se s dostatečným předstihem, abyste měli dost času řešit technické potíže (ujistěte se, zda máte funkční mikrofon/kameru). Přesně v 18 hodin začínáme. 

Technická pravidla setkání:

 • Z důvodu bezpečnosti musí mít všichni zapnuté video (účastník bez zapnutého videa bude bohužel muset setkání opustit).
 • Z důvodu dobré slyšitelnosti potom vypnutý zvuk, pokud právě nehovoří.
 • Pokud si bude chtít účastník vzít slovo, dá vizuální znamení a zvuk si zapne.
 • Na znamení souhlasu účastníci ukazují zdvižený palec a nesouhlasu palec dolů.
 • Pokud mají účastníci jakoukoliv - například technickou - poznámku či jakýkoliv dotaz, je k dispozici chat.
 • Program Google Meet umožňuje dlaždicové zobrazení, takže můžete na jedné obrazovce vidět všechny účastníky najednou (dole jsou tři tečky, "Změnit rozvržení", "Dlaždice", "Mozaika" - zvětšit velikost okna kurzorem).

Etická pravidla setkání:

 • > Tato skupina slouží ke vzájemné výměně zkušeností, k poskytování vzájemné pomoci, ale i k podpoře angažovanosti a dobrovolnictví v iniciativě Migréna-help.

  > Migréna-help vyzývá členy této skupiny, aby zde zveřejňované informace jednotlivých jejích členů podrobovali kritickému pohledu, a aby diskutovali se svým ošetřujícím lékařem kteroukoliv ze zde uváděných metod či přístupů, které by se rozhodli využít pro svou léčbu.

  > Migréna-help podporuje pozitivní, podpůrnou a tzv. nenásilnou komunikaci, založenou na vzájemném respektu a toleranci. Odlišné názory vnímá jako příležitost k dialogu. Také podporuje zásady empatické komunikace, při níž lidé navzájem vyjadřují porozumění tomu, co druzí prožívají.

  > Migréna-help v neposlední řadě vyzývá členy této skupiny, aby chránili právo ostatních členů na soukromí a důvěrnost jejich sdělení, tedy aby dodržovali zásady mlčenlivosti o věcech, které by mohly poškodit zájmy a důstojnost ostatních.

  Přejeme vám všem, aby vám tato skupina přinášela užitek - tedy především pocit, že jste s někým na jedné lodi, a že máte možnost něco udělat pro zlepšení života osob s migrénou!