Socioekonomické dopady migrény v ČR

Zapojte se do unikátního průzkumu, který může zvýšit dostupnost moderní léčby "Migréna - dopady onemocnění na pacienty a celou společnost", a který realizuje výzkumná společnost Value Outcomes s.r.o. ve spolupráci s organizací Migréna-help. Průzkum má za cíl získat objektivní data přímo od českých pacientů a zmapovat dopady středně těžké a těžké migrény. Tento průzkum je určen pro dospělé osoby, které trpí migrénou nejméně 4 dny v měsíci. Výsledky budou použity pouze pro vědecké účely s cílem zlepšení péče o pacienty s migrénou. Shromážděná data budou zpracovávána souhrnně a anonymně, a to na základě Vaše souhlasu se zpracováním. Z účasti v tomto projektu pro Vás nevyplývají žádné závazky. Průzkum je realizován pomocí elektronické databáze. 

Děkujeme za Vaši pomoc!

PS: Vyplnění vám nezabere více než 20 minut a na konci průzkumu vylosujeme 10 výherců, z nichž každý dostane poukázku do lékárny Benu v hodnotě 1 000 Kč!

Proč to děláme?

Migréna je chronické neurologické onemocnění s vysokým výskytem v populaci. Se vzrůstajícím počtem migrenózních záchvatů se snižuje kvalita života, ale také schopnost pracovat a vykonávat běžné denní aktivity. Tato nemoc bývá podceňována, a přitom může vést k pracovní neschopnosti nebo dokonce invaliditě. Průzkumem chceme dokázat, jak velký je dopad na pacienty a ekonomické náklady pro celou společnost, aby nebylo pochyb o tom, že jí musíme věnovat velkou pozornost.