Festival Migréna nás spojuje

Čtvrtý ročník úplně prvního festivalu o migréně je na světě! Uslyšíte na něm osobní "migrénový" příběh herečky Kateřiny Brožové, zažijete si řadu individuálních konzultací s odborníky včetně neurologické a pracovní poradny a ukázek fyzioterapie oblasti krční páteře, ale také debaty na témata, která jsou pro vás důležitá, ale není na ně čas v ordinaci. Dozvíte se také, jak může pomoci psychoterapeutická práce s bolestí a seznámíte se s autorkou první knihy pro děti s migrénou, kterou na závěr akce společně slavnostně pokřtíme. Na akci bude rovněž možné získat bezplatně bylinné produkty na podporu léčby migrény.

Festival vám, osobám s migrénou, přinese nové informace a dovednosti potřebné k vyrovnávání se s tímto onemocněním, umožní vám setkat se s odborníky, navázat nové vztahy a stát se součástí komunity Migréna-help!

Moc se na vás těšíme!


Program

Hlavní program

16:30 - 17:00 V čem pomůže Migréna-help - informativní přednáška: Mgr. Rýza Blažejovská, DiS. (předsedkyně Migréna-help) a představení dobrovolnic Migréna-help

17:10 - 17:40 Na co není čas v ordinaci - beseda se specialistkou na migrénu: MUDr. Eva Medová (neuroložka, Centrum pro bolesti hlavy Praha)

18:00 - 18:30 Psychoterapeutická práce s bolestí - interaktivní přednáška: Mgr. Patrik Dráb (psycholog, psychoterapeut, hypnoterapeut a kouč)

18:45 - 19:15 S migrénou od dětství - kruh sdílení o životě s migrénou a autorské čtení: Mgr. Helena Beránková (spisovatelka, která se s migrénou potýká od dětských let) 

19:30 - 20:15 Herečka a moderátorka Kateřina Brožová: Můj osobní příběh o životě s migrénou a slavnostní křest knihy Můj Bolehlávek

Doprovodný program

16:30 - 17:00, 18:00 - 19:20 Individuální pracovní poradna 

Mgr. Carmen Váňová (kariérová poradkyně, mentorka, personalistka). Kromě podpory si z pracovní poradny odnesete vlastní myšlenkovou mapu na téma "moje práce versus migréna". 

Jedna konzultace v délce cca 15 minut. 

16:30 - 17:00, 17:45 - 18:15 Individuální neurologická poradna

MUDr. Eva Medová (neuroložka, Centrum pro bolesti hlavy Praha)

Jedna konzultace v délce cca 15 minut.

16:50 - 17:50, 18:50 - 19:50 Psychoterapeutická práce s bolestí

Mgr. Patrik Dráb (psycholog, psychoterapeut, hypnoterapeut a kouč) 

Jedna praktická ukázka terapeutické práce s bolestí v délce cca 20 minut. 

17:05 - 17:50, 18:10 - 18:40, 18:50 - 20:00  Fyzioterapie krku/tejpování

Bc. Adéla Svobodová (ergoterapeutka, rehabilitační pracovnice)

Praktická ukázka uvolňovacích cviků měkkých tkání krční páteře + v případě potřeby také tejpování celkem v délce cca 15 minut (příspěvek na materiál v případě tejpování 20 Kč). 

Na programu stále ještě pracujeme a může se tedy mírně změnit.

Migréna nás spojuje 2022
Migréna nás spojuje 2022

Praktické informace

Termín konání: 15. listopadu 2023, 16:30 - 20:15

Místo konání

Pacientský hub, U Vršovického nádraží 30, Praha 10 (Je pro vás finančně náročné na festival dorazit? Pěti účastníkům přispějeme na cestu 300 Kč; přihlaste se do registračního formuláře). 

Registrace

Prostřednictvím formuláře dole na této stránce. Registrace je platná až po uhrazení registračního poplatku.

Účastnický poplatek 

Minimální poplatek je stanoven na 100 Kč/osoba. Reálné náklady na akci a osobu jsou však vyšší a jsou hrazeny ze sponzorských příspěvků. Zvažte tedy, prosím, navýšení vstupného na podporu dalších aktivit Migréna-help, a to na základě vašich finančních možností. Číslo účtu 2401782540/2010, variabilní symbol: 112022. Zaplatit lze i prostřednictvím widgetu Darujme.cz.

Tip: V rámci akce bude možné zakoupit benefiční výrobky na podporu činnosti Migréna-help.

Helena Beránková, spisovatelka
Helena Beránková, spisovatelka
Adéla Svobodová, ergoterapeutka
Adéla Svobodová, ergoterapeutka

Chci se zaregistrovat

POZOR: Registrace na akci i na doprovodný program je platná až po uhrazení účastnického poplatku (více v sekci Praktické informace). Počet míst na individuální konzultace je omezen. Konkrétní čas konzultace si budete moci vybrat v tabulce, kterou Vám zašleme po registraci. Je možné vybrat si konzultace max. ze dvou kategorií.

* Uděluji tímto Migréna-help, Spojené hlavy, z.s. se sídlem Mátová 252, Praha 10, IČ 08691724 jako správci svůj výslovný souhlas se zpracováním mých uvedených osobních údajů, tj. jména, příjmení, e-mailu, a telefonního čísla, a to pro účely vytvoření a udržování databáze účastníků pacientského festivalu Migréna nás spojuje Migréna-help, Spojené hlavy z.s. Tento svůj dobrovolný souhlas uděluji podle článku 6 odst. 1 písm. a) Obecného nařízení o ochraně osobních údajů 2016/679 na dobu 5 let. Jsem si vědom/a toho, že tento svůj souhlas mohu kdykoli odvolat, požadovat přístup k mým osobním údajům, jejich opravu nebo zpracování, popřípadě omezení zpracování, a vznést námitku proti zpracování, a to na výše uvedené adrese nebo elektronicky na adrese migrena.help.zs@gmail.com. Dále jsem si vědom/a toho, že mohu podat stížnost proti zpracování mých osobních údajů u Úřadu pro ochranu osobních údajů.


Projekt je realizován s finanční podporou Migréna Kompas a Green Idea: