Festival Migréna nás spojuje

Třetí ročník úplně prvního festivalu o migréně je na světě! Uslyšíte na něm osobní "migrénový" příběh chirurga Tomáše Šebka, zažijete si řadu individuálních konzultací s odborníky včetně neurologické a pracovní poradny, ale také debaty na témata, která jsou pro vás důležitá, ale není na ně čas v ordinaci. Dozvíte se také, jak může pomoci v léčbě migrény tradiční čínská medicína a EEG Biofeedback a seznámíte se s autorkou první knihy pro děti rodičů s migrénou. Na akci bude rovněž možné získat bezplatně bylinné produkty na podporu léčby migrény.

Festival vám, osobám s migrénou, přinese nové informace a dovednosti potřebné k vyrovnávání se s tímto onemocněním, umožní vám setkat se s odborníky, navázat nové vztahy a stát se součástí komunity Migréna-help!

Moc se na vás těšíme!


Praktické informace

Termín konání: 24. listopadu 2022, 16:00 - 20:00

Místo konání

Pacientský hub, U Vršovického nádraží 30, Praha 10 (Je pro vás finančně náročné na festival dorazit? Pěti účastníkům přispějeme na cestu 300 Kč; přihlaste se do registračního formuláře). 

Registrace

KAPACITA JE NAPLNĚNA. Prostřednictvím formuláře dole na této stránce. Registrace je platná až po uhrazení registračního poplatku. 

 

Účastnický poplatek 

Minimální poplatek je stanoven na 100 Kč/osoba. Reálné náklady na akci a osobu jsou však vyšší a jsou hrazeny z grantu a sponzorských příspěvků. Zvažte tedy, prosím, navýšení vstupného na podporu dalších aktivit Migréna-help, a to na základě vašich finančních možností. Číslo účtu 2401782540/2010, variabilní symbol: 112022. Zaplatit lze i prostřednictvím widgetu Darujme.cz.Program

Hlavní program

16:00 - 16:30 Na co není čas v ordinaci - beseda se specialistkou na migrénu: MUDr. Eva Medová (neuroložka, Centrum pro bolesti hlavy Praha)

16:40 - 17:00 EEG Biofeedback v léčbě migrény - interaktivní přednáška: Mgr. Alan Tyl (terapeut a ředitel EEG Biofeedback institut)

17:20 - 17:50 Když maminku bolí hlavička - interaktivní diskuze o péči o děti, když se potýkáte s migrénou, a autorské čtení: Mgr. Helena Beránková (spisovatelka a máma s migrénou) 

18:00 - 18:30 Chirurg, spisovatel a "lékař bez hranic" Tomáš Šebek: Můj osobní příběh o životě s migrénou

18:45 - 19:15 Tradiční čínská medicína v léčbě migrény - interaktivní přednáška: Ing. Marie Týblová (terapeutka TČM, Čínská medicína a gemmoterapie Praha)

19:30 - 20:00 V čem pomůže Migréna-help - informativní přednáška: Mgr. Rýza Blažejovská, DiS. (předsedkyně Migréna-help) a představení dobrovolnic Migréna-help


Doprovodný program

17:10 - 19:25 Individuální konzultace k EEG Biofeedback

Mgr. Alan Tyl (terapeut a ředitel EEG Biofeedback institut) a PhDr. Tereza Trčková (lektorka EEG Biofeedback) 

Jedna konzultace v délce cca 15 minut. 

16:00 - 17:00, 18:35 - 19:35 Individuální pracovní poradna 

Mgr. Carmen Váňová (kariérová poradkyně, mentorka, personalistka). Kromě podpory si z pracovní poradny odnesete vlastní myšlenkovou mapu na téma "moje práce versus migréna". 

Jedna konzultace v délce cca 15 minut. 

16:40 - 18:45 Individuální neurologická poradna:

MUDr. Eva Medová (neuroložka, Centrum pro bolesti hlavy Praha) KAPACITA NAPLNĚNA

Jedna konzultace v délce cca 15 minut.

17:50 - 18:35, 19:15 - 20:00 Individuální konzultace k tradiční čínské medicíně

Ing. Marie Týblová (terapeutka TČM, Čínská medicína a gemmoterapie Praha) KAPACITA NAPLNĚNA

Jedna konzultace v délce cca 15 minut. 

Na programu stále ještě pracujeme a může se tedy mírně změnit.


Tip: V rámci akce bude možné zakoupit benefiční výrobky na podporu činnosti Migréna-help.

Rýza Blažejovská, předsedkyně Migréna-help
Rýza Blažejovská, předsedkyně Migréna-help
Marie Týblová, terapeutka TČM
Marie Týblová, terapeutka TČM

Projekt je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy, Migréna Kompas, Green Idea a mcePharma: