Hledáte podporu a společenství, potřebovali byste se někomu svěřit nebo nabrat nové zkušenosti, jak na migrénu?

Kruhy sdílení

Připadáte si na svou migrénu sami? Nemáte se komu svěřit? Nebo byste si chtěli rozšířit paletu dovedností, jak se svou migrénou zacházet? Tak se zúčastněte osobního setkání s ostatními lidmi s migrénou.

K čemu může být kruh sdílení dobrý?

Lidé s migrénou se v rámci kruhů sdílení potkávají a sdílejí své zkušenosti. Na rozdíl od lékařské péče nebo psychoterapeutické pomoci tady ten, kdo pomáhá, není lékař nebo terapeut, ale sami členové.

Skupina mívá kolem tří až deseti členů. Ti se scházejí jednou za měsíc a mohou do skupiny kdykoliv vstoupit a kdykoliv z ní vystoupit.

Kruhy jsou založené na vzájemné pomoci a podpoře svých členů - člověk pomoc přijímá a současně poskytuje. Členové kruhu se mohou např. vzájemně podělit o pocity související s životem s migrénou, mohou se vypovídat ze své bolesti a na čas uniknout ze svého trápení. Mohou také získat nové přátelé a prostě a jednoduše strávit hezký čas ve společnosti lidí, kteří si navzájem rozumí. Zjištění, že člověk není ve své situaci sám, přináší úlevu i naději. 

Praktické informace

Členství

Členství ve skupině je dobrovolné, poplatek za účast symbolický (min. 50 Kč/setkání). Na setkání není nutné docházet pravidelně.

Termíny a místa

Veškeré informace o termínech a místech konání jednotlivých kruhů sdílení najdete v sekcích Brno, České BudějoviceHradec KrálovéChebOnlinePlzeň a Praha.

ZÁŽITKY Z MÉHO PRVNÍHO ONLINE SETKÁNÍ

Migrénou trpím již 20 let. Hledal jsem informace o léčbě a na FB jsem narazil na profil Migréna-help. Přidal jsem se i do online skupiny a zúčastnil se svého prvního online kruhu sdílení, které mi dalo opravdu hodně. Po celou dobu jsem cítil velkou podporu a bezpečí a za to moc děkuji!

Koordinátorka zkušeně vedla diskuzi, kde se mohl každý otevřeně vypovídat. Ve skupince jsem byl jediný muž a skrze příběhy ostatních účastnic jsem nahlédl na migrénu i z ženské perspektivy. Na závěr proběhla společná relaxace. Jsem moc rád, že jsem našel komunitu, kde lidi rozumí mým problémům. Všem palec nahoru.

Zdraví Michal

Před prvním kruhem sdílení jsem byla nervózní - nevěděla jsem, jak to chodí a co budu říkat. Obavy ale odezněly díky uvolněné atmosféře. Ve skupině dostanete prostor sdílet své zkušenosti s migrénou - současně vás ale nikdo mluvit nenutí, když se na to necítíte.

Na oplátku se Vám dostane obrovské podpory ostatních. Najednou máte pocit, že na to nejste sami a že Vám ostatní rozumí.

Empatie je nezbytnou součástí každého kruhu sdílení, který je často velkou inspirací, a dodá Vám naději, že může být lépe.

Veronika


Chci se přihlásit

* Uděluji tímto Migréna-help, Spojené hlavy, z.s. se sídlem Mátová 252, Praha 10, IČ 08691724 jako správci svůj výslovný souhlas se zpracováním mých uvedených osobních údajů, tj. jména, příjmení a e-mailu, a to pro účely vytvoření a udržování databáze členů kruhů sdílení Migréna-help, Spojené hlavy z.s. Tento svůj dobrovolný souhlas uděluji podle článku 6 odst. 1 písm. a) Obecného nařízení o ochraně osobních údajů 2016/679 na dobu 5 let. Jsem si vědom/a toho, že tento svůj souhlas mohu kdykoli odvolat, požadovat přístup k mým osobním údajům, jejich opravu nebo zpracování, popřípadě omezení zpracování, a vznést námitku proti zpracování, a to na výše uvedené adrese nebo elektronicky na adrese migrena.help.zs@gmail.com. Dále jsem si vědom/a toho, že mohu podat stížnost proti zpracování mých osobních údajů u Úřadu pro ochranu osobních údajů.