Hledáte zdroje informací o migréně?

Den plný změn - osvětový ebook pro dospělé

K čemu ebook o migréně?

"Neskrývejme migrénu před světem, ani svými nejbližšími,"  říká Helena Beránková, autorka příběhu Den plný změn. "Den plný změn je složený ze zkušeností mnoha lidí s migrénou, které znám buď osobně, nebo jsem četla jejich vyprávění o životě s bolestí. Příběh je fiktivní, všechny postavy jsou smyšlené, ale autentické je, jak já osobně prožívám bolest při záchvatech migrény, a bohužel i názory lidí, kteří srovnávají migrénu s běžnou bolestí hlavy. Proto je důležité o migréně mluvit veřejně, a ne ji před světem a těmi nejbližšími skrývat."

V ebooku najdete: 

  • příběh rozčleněný do pěti kapitol opatřený fotografiemi od hudebníka a fotografa Norbiho Kovácse, 
  • dále kapitolu s autentickými zkušenostmi lidí s migrénou,
  • slovo psychologa 
  • a také zamyšlení nad podceňováním migrény a jak z toho ven. 

Komu ebook pomůže?

Ebook Den plný změn pomůže všem lidem s migrénou, kteří se potýkají s podceňováním migrény a nevědí si v těchto situacích rady. Lidé, kteří se s tzv. stigmatizací setkávají nejčastěji, jsou ti, kteří zažívají záchvaty migrény každý týden a někdy i obden či dokonce skoro každý den. Těch je u nás více jak 350 tisíc.

Ebook může ale pomoci i blízkým osobám lidí s migrénou. Migréna je totiž nemocí celé rodiny. Všichni se tak s ní potřebují naučit žít a tento ebook jim k tomu může pomoci.

Kdo za ebookem stojí?

Ebook napsala spisovatelka Helena Beránková, fotografie vytvořil hudebník a fotograf Norbi Kovács a vydala jej nezisková pacientská organizace Migréna-help, která jako první v České republice pomáhá lidem s migrénou. Migréna-help šíří osvětu, poskytuje poradenství a psychoterapii, koordinuje kruhy sdílení, každoročně pořádá festival Migréna nás spojuje anebo vydává knížky jako je tato.

Helena Beránková, spisovatelka
Helena Beránková, spisovatelka

Migréna vs. stigma

Ebook Den plný změn jsme vydali ku příležitosti zveřejnění dat z našeho veřejného průzkumu Migréna vs. stigma, který mapoval podobu a míru stigmatizace lidí s migrénou v České republice. Více se o něm dočtete zde

Norbi Kovács, hudebník a fotograf
Norbi Kovács, hudebník a fotograf
Eva neměla zájem o další nevyžádané rady. Stejně by bylo zbytečné někomu něco vysvětlovat, protože když zrovna nezvracela, nebyla její bolest vidět. Myslela si, že toto je jediná cesta, která jí zbyla. Narvat do sebe léky a hrát, že je úplně v pořádku..."