Autorské čtení

Hledáte zajímavý a podnětný program do mateřské školy, do první třídy ZŠ, družiny, komunitního centra či knihovny? Jeden pro vás máme - autorské čtení z pohádkové osvětové knížky Proč maminku bolí hlavička

Děti a jejich rodiče určitě znají ty chvíle, kdy jim nějaká bolístka či nemoc zkazí plány. Rodinný výlet nebo oslava narozenin se musí zrušit a rodiče tápou, jak to dětem vysvětlit. Právě pro takové situace je tu jedinečný příběh o malém klukovi, který se těší na svoji oslavu, ale... Maminka dostane nečekaně záchvat migrény. 

Knížka Proč maminku bolí hlavička je o vzájemném porozumění, o snaze "to nevzdat" a vymyslet citlivé řešení pro obě strany, protože každému někdy může být špatně - i mamince nebo tatínkovi. 

Publikaci napsala známá autorka dětských knížek Helena Beránková a ilustrovala ji akademická malířka Linda Nollová. Knížku vydala organizace Migréna-help, která je tu pro všechny osoby s migrénou a jejich blízké. Knížku v květnu 2022 pokřtili hudebník Dan Bárta a psycholog Radek Ptáček, více zde.

Délka programu

45 - 60 minut (dle Vašich preferencí)

Dostupnost

Praha a do 100 km od Prahy (ve Vašem zařízení)

Max. počet dětí a věk

30 dětí ideálně od 4 let na jedno autorské čtení

Cena

2 100 Kč/1 třída - při objednávce více tříd platí nižší sazby (viz tabulka níže)

Něco navíc

Každá třída dostane jeden výtisk knihy jako dárek

 Program zahrnuje

  • Autorské čtení z pohádkové knihy
  • Interaktivní povídání
  • Pexeso pro každé dítě
  • Knížka pro každé dítě, které má v rodině člověka s migrénou

Rezervace

V případě zájmu o autorské čtení vyplňte, prosím, registrační formulář dole na této stránce. Ozveme se Vám během 2-3 dnů.

Reference

  • "Autorské čtení splnilo naše očekávání. Paní Beránková má příjemný hlas, je milá a s dětmi dokáže komunikovat. Děkujeme za nabídku a rádi zase podobný program uvítáme." MŠ Dobřichovice
  • "Celá beseda probíhala v kruhu, kdy paní spisovatelka předčítala dětem příběh, ukazovala jim při tom ilustrace a zároveň se dětí vždy doptávala. Když přišla složitější slova, ptala se dětí, jak je chápou a zda by je dokázaly vysvětlit vlastními slovy. Nebylo to tudíž pouze předčítání, ale i v průběhu čtení se vedly zajímavé diskuze. Na závěr celé besedy se paní Beránková doptávala dětí na různé otázky. Celá beseda byla pro děti i vyučující velmi přínosná, paní spisovatelka byla sdílná a dokázala dětem přiblížit problematiku migrény." ZŠ Wonderland

Podrobný rozpis cen:

Praha - 1 skupina - včetně dopravného: 2.100,-

Praha - 2 skupiny - včetně dopravného: 4.000,-

Praha - 3 skupiny - včetně dopravného 5.800,-

Mimo Prahu 1 skupina: 2.000,- plus dopravné tam i zpět (4 Kč/km)

Mimo Prahu 2 skupiny: 3.700,- plus dopravné tam i zpět (4 Kč/km)

Mimo Prahu 3 skupiny: 5.500,- plus dopravné tam i zpět (4 Kč/km)


Registrační formulář

* Uděluji tímto Migréna-help, Spojené hlavy, z.s. se sídlem Mátová 252, Praha 10, IČ 08691724 jako správci svůj výslovný souhlas se zpracováním mých uvedených osobních údajů, tj. názvu instituce, jména, příjmení, e-mailu a telefonního čísla, a to pro účely vytvoření a udržování databáze zájemců o autorská čtení Migréna-help, Spojené hlavy z.s. Tento svůj dobrovolný souhlas uděluji podle článku 6 odst. 1 písm. a) Obecného nařízení o ochraně osobních údajů 2016/679 na dobu 5 let. Jsem si vědom/a toho, že tento svůj souhlas mohu kdykoli odvolat, požadovat přístup k mým osobním údajům, jejich opravu nebo zpracování, popřípadě omezení zpracování, a vznést námitku proti zpracování, a to na výše uvedené adrese nebo elektronicky na adrese migrena.help.zs@gmail.com. Dále jsem si vědom/a toho, že mohu podat stížnost proti zpracování mých osobních údajů u Úřadu pro ochranu osobních údajů.