Tým

Mgr. Rýza Blažejovská, DiS.

Zakladatelka a předsedkyně organizace

Kontakt: +420 777 776 056

migrena.help.zs@gmail.com

"V Migréna-help dělám ledacos: manažerku, fundraiserku, poradkyni, marketérku, advokační sílu, tiskovou mluvčí, grafičku, koordinátorku kruhů sdílení a nebojím se ani webmasteringu, provádění průzkumů nebo navrhování aplikací a mnoho dalšího. Bydlím kousek od Prahy se svým manželem, synem Františkem a kocourem Damiánem."

Mgr. Veronika Beránková

Dobrovolná koordinátorka kruhů sdílení a lékařské poradny, webmaster

berankova.migrena.help.zs@gmail.com

„Migréna mi do života vstoupila v pubertě, a protože v rodině tuto nemoc máme, trochu jsem tušila, s kým mám tu čest. Pracuji v pomáhající profesi a vím, jak je mezilidská podpora a sdílení zkušeností důležité. I to je jeden z důvodů, proč jsem se zapojila do činnosti Migréna-help jako koordinátorka kruhů sdílení v Českých Budějovicích. Ve volném čase ráda čtu, zpívám a podnikám pěší výlety do přírody."

Mgr. Helena Beránková 

Autorka osvětových publikací

„Jmenuji se Helena Beránková a jsem spisovatelka. Zaměřuji se na motivační literaturu nejen pro děti. V poslední době šířím osvětu i o migréně, kterou trpím od malička. Děkuji Migréna-help za veškerou pomoc lidem, kteří bojují a žijí s migrénou. Moje práce je můj největší koníček, ale baví mě i focení, poslech hudby a podobně."

Mgr. Marie Kubešová

Dobrovolná pracovnice

kubesova.migrena.help.zs@gmail.com

"Pracuji jako personalistka a žiji v Praze. Mým velkým hobby je sport a cestování. Migréna mi často bránila trávit čas dle mých představ, ale nyní je mi díky nové léčbě lépe, mám víc času, a tak mohu pomáhat v Migréna-help. Cítím, že to má smysl."

Bc. Martina Havlíčková

Dobrovolná koordinátorka kruhů sdílení

havlickova.migrena.help.zs@gmail.com

"S migrénou žiji už 40 let. Měla jsem štěstí, že má rodina migrénu znala - tatínek s ní žil celý život a můj syn také přebírá štafetu. Mnoho lidi takové štěstí nemá, a proto se s nimi ráda rozdělím o své zkušenosti na svépomocné skupině, kterou vedu. I tak mi zbývá čas na práci a na zpívání ve sboru."

Mgr. Carmen Váňová

Dobrovolná kariérová poradkyně

vanova.migrena.help.zs@gmail.com 

"Celoživotně se jako kariérová poradkyně, mentorka a HR specialistka věnuji podpoře lidí ve volbě studia a kariéry a problematice změny kariéry v propojení s jejich aktuální životní situací. Migréna je už od mých 15 let mým celoživotním průvodcem. K dobrovolnictví mě motivoval fakt, že jsem na historickém minimu bolestí  - a když něco po tolika letech ´dostanete´, tak máte taky něco ´dát´ v zájmu zachování dobré energie."

Simona Koubková

Dobrovolná koordinátorka kruhů sdílení

koubkova.migrena.help.zs@gmail.com

"Je mi 45 let, pracuji jako účetní a s migrénou žiji už 30 let. Ráda trávím čas se svou rodinou, mám ráda procházky v přírodě, tanec, cestování. Migréna-help mi pomohla získat mnoho nových poznatků o možnostech léčby a jak migrénu zvládat. Jsem ráda, že se mohu zapojit jako koordinátorka kruhů sdílení v Plzni a budu se s vámi těšit na setkání!"

Denisa Kružíková

Dobrovolná koordinátorka kruhů sdílení

kruzikova.migrena.help.zs@gmail.com

"Migrénu mám už dlouhé roky, a protože mi organizace Migréna-help v mnoha ohledech pomohla, jsem moc ráda, že mám možnost zapojit se jako koordinátorka kruhu sdílení v Brně. Bydlím kousek od Náměště nad Oslavou a nejraději trávím čas se svou rodinou a naším pejskem. Ráda vařím, rybařím, chodím na procházky a maluji."

Mgr. Kateřina Boťová

Dobrovolná koordinátorka kruhů sdílení

botova.migrena.help.zs@gmail.com

"Pracuji v neziskovém sektoru v Praze a migrénou trpím už několik let. Právě sdílení zkušeností, pro které organizace Migréna-help vytváří bezpečný prostor, mi nejvíce pomáhá naučit se s touto nemocí žít. Proto jsem se rozhodla zapojit jako dobrovolnice a pomáhat dalším. V současnosti koordinuji kruhy sdílení v Praze."

Ing. Alice Suchá

Dobrovolná pracovnice - sociální sitě

"Když má člověk migrénu od tří let, poznamená to celý jeho život. Studovala jsem lesní inženýrství, ale kvůli migréně jsem doktorát nedokončila, přišla o zaměstnání a skončila v invalidním důchodu. Život však běží dál. Píši vesele neveselý blog www.drepimdoma.cz o životě s migrénou a občas něco napíši i pro organizaci Migréna-help."

Mgr. Tereza Kubálková

Dobrovolná pracovnice

kubalkova.migrena.help.zs@gmail.com

"Migréna-help mě zaujala svým posláním a náplní. Snažím se proto i já přispět svými schopnostmi, a pomoci tak zdařilému projektu. Překládám texty z angličtiny, pomáhám se semináři či tvorbou brožur, dříve jsem pomáhala i v oblasti médií. Sama mám migrénu a jsem proto opravdu ráda, že organizace existuje a pomáhá."

Amálie Pokorná

Dobrovolná pracovnice

"Jmenuji se Amálie a od jara 2020 dobrovolničím pro Migréna-help, kde spravuji sociální sítě. Nově budu vést také svépomocnou skupinu pro mladé lidi s migrénou. Mým největším koníčkem je moje studium medicíny. Sama se s migrénou potýkám, a jsem tak za existenci Migréna-help moc ráda."

Věra Křivánková

Dobrovolná administrativní pracovnice

krivankova.migrena.help.zs@gmail.com

"Co migréna opravdu znamená, jsem se dozvěděla až ve svých dvaceti letech, kdy jsem poznala svoji blízkou kamarádku, která se silnými záchvaty bojuje od malička. Ráda bych přispěla k tomu, aby všichni lidé, včetně samotných pacientů, této nemoci lépe rozuměli, a proto pomáhám v Migréna-help."

Ing. Jitka Jurášová

Dobrovolná copywriterka

"Sedm let jsem pracovala v sociálních službách. Tato práce pro mě znamenala určité poslání, které po odchodu nebylo možné dále naplňovat. S radostí jsem tedy přijala nabídku pomáhat s texty v Migréna-help. Jsem také poradkyní v oblasti moderní etikety. Ráda maluji, zahradničím a jezdím na koloběžce."

...a mnoho dalších:

S řadou aktivit pomáhá více jak dvacet dobrovolníků z celé ČR, kteří se rekrutují z řad veřejnosti. Přidejte se i vy!


Organizaci Migréna-help založila Rýza Blažejovská, profesí sociální pedagožka a manažerka sociálních organizací řadu let působící v pomáhajících profesích. Sama se potýká s migrénou. Organizace má jednoho zaměstnance.

Chtěli byste přiložit ruku k dílu?