Tým

Mgr. Rýza Blažejovská, DiS.

Zakladatelka a předsedkyně organizace

Kontakt: +420 777 776 056

migrena.help.zs@gmail.com

"V Migréna-help zatím dělám ledacos: manažerku, fundraiserku, poradkyni, marketérku, advokační sílu, tiskovou mluvčí, grafičku, koordinátorku skupin a nebojím se ani webmasteringu, provádění průzkumů nebo navrhování aplikací. Bydlím kousek od Prahy se svým manželem a kocourem Damiánem."

Věra Křivánková

Dobrovolná administrativní pracovnice

krivankova.migrena.help.zs@gmail.com

"Co migréna opravdu znamená, jsem se dozvěděla až ve svých dvaceti letech, kdy jsem poznala svoji blízkou kamarádku, která se silnými záchvaty bojuje od malička. Ráda bych přispěla k tomu, aby všichni lidé, včetně samotných pacientů, této nemoci lépe rozuměli, a proto pomáhám v Migréna-help."

Amálie Pokorná

Dobrovolná správkyně Instagramu a Twitteru

"Jmenuji se Amálie a od jara 2020 dobrovolničím pro Migréna-help, kde spravuji sociální sítě. Nově budu vést také svépomocnou skupinu pro mladé lidi s migrénou. Mým největším koníčkem je moje studium medicíny. Sama se s migrénou potýkám, a jsem tak za existenci Migréna-help moc ráda."

Ing. Jitka Jurášová

Dobrovolná copywriterka

"Sedm let jsem pracovala v sociálních službách. Tato práce pro mě znamenala určité poslání, které po odchodu nebylo možné dále naplňovat. S radostí jsem tedy přijala nabídku pomáhat s texty v Migréna-help. Jsem také poradkyní v oblasti moderní etikety. Ráda maluji, zahradničím a jezdím na koloběžce."

Bc. Martina Havlíčková

Dobrovolná peer konzultantka

havlickova.migrena.help.zs@gmail.com

"S migrénou žiji už 40 let. Měla jsem štěstí, že má rodina migrénu znala - tatínek s ní žil celý život a můj syn také přebírá štafetu. Mnoho lidi takové štěstí nemá, a proto se s nimi ráda rozdělím o své zkušenosti na svépomocné skupině, kterou vedu. I tak mi zbývá čas na práci a na zpívání ve sboru."

Mgr. Marie Kubešová

Dobrovolná správkyně FB skupiny

kubesova.migrena.help.zs@gmail.com

"Pracuji jako personalistka a žiji v Praze. Mým velkým hobby je sport a cestování. Migréna mi často bránila trávit čas dle mých představ, ale nyní je mi díky nové léčbě lépe, mám víc času, a tak mohu pomáhat v Migréna-help. Cítím, že to má smysl."

Mgr. Tereza Kubálková

Dobrovolná pracovnice

kubalkova.migrena.help.zs@gmail.com

"Migréna-help mě zaujala svým posláním a náplní. Snažím se proto i já přispět svými schopnostmi, a pomoci tak zdařilému projektu. Překládám texty z angličtiny, pomáhám se semináři či tvorbou brožur, dříve jsem pomáhala i v oblasti médií. Sama mám migrénu a jsem proto opravdu ráda, že organizace existuje a pomáhá."

Mgr. Michaela Dostálová

Dobrovolná peer konzultantka

"Pracuji jako lektorka angličtiny a žiji s rodinou v Úvalech u Prahy. Spolupráce s Migréna-help mi dává od začátku smysl, neboť vzájemná podpora a možnost sdílení, které mimo jiné organizace přináší, mi pomáhají lépe zvládat mé záchvaty migrény. Ráda trávím čas s rodinou na procházkách v lese anebo doma s knížkou."

...a mnoho dalších:

S řadou aktivit pomáhá více jak dvacet dobrovolníků z celé ČR, kteří se rekrutují z řad veřejnosti. Přidejte se i vy!


Organizaci Migréna-help založila Rýza Blažejovská, profesí manažerka sociálních organizací řadu let působící v pomáhajících profesích. Sama trpí migrénou. Organizace má jednoho zaměstnance.

Chtěli byste přiložit ruku k dílu?