Pátráte po informacích o životě s migrénou? Tak si poslechněte naše webináře s odborníky.
Webináře
Hledáte informace o migréně a o tom, jak s ní lépe žít a pracovat? Na této stránce a na našem Youtube kanálu najdete desítky webinářů s oborníky různých specializací od neurologů, přes psychology až po známé osobnosti. Na této stránce najdete následující webináře:
Seznam webinářů
- 1. Co pro mě migréna vlastně znamená?
- 2. Jak se žije s migrénou spisovatelce Heleně Beránkové?
- 3. Jak zvládat práci s migrénou aneb přínosy pracovního poradenství?
- 4. Je migréna tabu? A co na to věda?
- 5. Migréna: Jak zatočit s vinou, studem či méněcenností?
- 6. Migréna: Na co není čas v ordinaci?
- 7. Migréna: Nepříjemné pocity a co s nimi?
- 8. Migréna u dětí
- 9. Migréna: Tvůrčí zpracování Vladimíra Houdka
- 10. Nejsem žádný lazar - migréna mě nedefinuje!
- 11. Migréna: Svěřovat se, nebo ne?
- 12. O migréně s Radkem Ptáčkem: Jak zvládají nemoc v rodině děti?
- 13. Podmínky pro kvalitní a plnohodnotný život s migrénou: konference Pacienti 2023
- 14. Botulotoxin v léčbě migrény
- 15. Co mají lidé s migrénou společného?
- 16. Jak fungují centra pro bolest hlavy
- 17. Centrum bolesti hlavy v Olomouci
- 18. Migréna a aura
- 19. Jak poznat šarlatána
- 20. Migréna, její zátěž a možnosti podpory
- 21. Migréna: její projevy a léčba
- 22. Migréna vs. covid 19
- 23. Migréna u žen
- 24. Tradiční čínská medicína v léčbě migrény
- 25. Práva pacientů
- 26. Přínos bodyterapie v léčbě migrény
- 27. Vzácné formy migrény
1. Co pro mě migréna vlastně znamená?
Možná to zní divně, ale je opravdu důležité, abychom si pro naši zkušenost s migrénou našli smysluplné místo v našich životech a mohli jsme se o ní dobře dorozumět se svými blízkými. Chtěli byste se blíže podívat na to, co pro vás migréna vlastně znamená a jak to ovlivňuje vaši komunikaci o ní? Tak se mrkněte na záznam webináře se specialistkou destigmatizace a psycholožkou Mgr. Terezou Blažejovskou.
2. Jak se žije s migrénou spisovatelce Heleně Beránkové?
Jako malou umisťovali spisovatelku Helenu Beránkovou se záchvatem migrény na infekční oddělení nemocnice. Nyní své zkušenosti života s tímto onemocněním otiskuje do osvětových knížek pro děti.
3. Jak zvládat práci s migrénou aneb přínosy pracovního poradenství?
Jak lépe zvládat práci, pokud se ve svém životě potýkáte s migrénou? Pro koho je vhodná služba tzv. pracovního poradenství a jak vůbec takové poradenství probíhá? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v záznamu webináře s kariérovou poradkyní Mgr. Carmen Váňovou, která sama s migrénou žije a pracuje, a která pracovní poradenství pro osoby s tímto onemocněním poskytuje.
5. Migréna: Jak zatočit s vinou, studem či méněcenností?
Cítíte se občas divní, jiní či nevýkonní v souvislosti s vaší migrénou? Máte někdy pocity studu, viny nebo méněcennosti? Tak podívejte na záznam webináře se specialistkou destigmatizace a psycholožkou Mgr. Terezou Blažejovskou.
7. Migréna: Nepříjemné pocity a co s nimi?
Cítíte se občas smutní, úzkostní či zoufalí z vaší migrény? Nebojte, nejste na to sami - v záznamu webináře se spolu s psycholožkou Mgr. Terezou Blažejovskou zaměříte na to, jaká jednoduchá cvičení mohou pomoci změnit váš pohled na život s migrénou a cítit se lépe.
9. Migréna: Tvůrčí zpracování malíře Vladimíra Houdka
Rádi tvoříte a máte zkušenost s migrénou? Tak si poslechněte záznam webináře s výtvarníkem Vladimírem Houdkem, absolventem Akademie výtvarných umění v Praze, který kromě Čech vystavuje také v Německu, Maďarsku nebo Rumunsku a uspořádal netradiční výstavu čítající zhruba třicet děl ztvárňujících téma migrény. Jak se to stalo, že se migréna stala námětem pro jeho tvorbu, jak tento námět uchopil a jak vlastně obrazy vypadají?
11. Migréna: Svěřovat se, nebo ne?
Svěřit se, či nesvěřit...? Říct o své migréně, či neříct...? A pokud ano, tak jak? To je ta otázka, o které je řeč v záznamu webináře se specialistkou destigmatizace a psycholožkou Mgr. Terezou Blažejovskou. Tipy, jak sdílet s druhými svůj život s migrénou naleznete také v našem článku.
13. Podmínky pro kvalitní a plnohodnotný život s migrénou: konference Pacienti 2023
Migréna-help vystoupila na konferenci Pacienti 2023, která si kladla za cíl rozebrat nároky a postavení pacientů v ČR, jejich přístup k moderní terapii a inovativní léčbě či dostupnost léčiv v ČR. Na akci nechyběli zástupci Ministerstva zdravotnictví, zdravotních pojišťoven ani Státního ústavu pro kontrolu léčiv.
4. Je migréna tabu? A co na to věda?
V záznamu webináře s pycholožkou Mgr. Terezou Blažejovskou se podíváme na poznatky z odborných výzkumů o souvislostech migrény a duševního zdraví lidí, kteří s ní žijí. Dále se podíváme také na to, co bývá podceňováno, o čem se moc nemluví, a co kolem migrény je stále zahaleno v tabu. A také na to, co si z těchto poznatků můžeme vzít a jak to pro sebe využít. Podívat se můžete také na výsledku našeho výzkumu Migréna vs. stigma.
6. Migréna: Na co není čas v ordinaci?
Když mám silný záchvat migrény, mohu si zavolat záchranku? Může zvýšit zánět v těle závažnost migrény? Mají pojišťovny limity ve schvalování biologické léčby migrény? Má biologická léčba nějaké vedlejší účinky? Když nemohu triptany ani analgetika, co mi pomůže od záchvatu migrény? Odpovědi na tyto a další otázky vám v záznamu webináře zodpověděla specialistka na migrénu MUDr. Eva Medová z Centra bolesti hlavy nemocnice Královské Vinohrady v Praze. V případě dalších dotazů můžete využít naši bezplatnou online lékařskou poradnu.
8. Migréna u dětí
Jak se projevuje migréna u dětí? Jaké jsou v dětském věku nejčastější typy tohoto onemocnění? Jak migrénu u dětských pacientů léčit? A kde najít vhodné odborníky? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v záznamu webináře s dětskou neuroložkou MUDr. Rosou Vydrovou z oddělení dětské neurologie Fakultní nemocnice v pražském Motole. Průvodce pro rodiče dětí s migrénou najdete zde.
10. Nejsem žádný lazar - migréna mě nedefinuje!
Nejsem pacoš, pacient, "nemocný" nebo chronik, který by neměl žádnou jinou roli než tuto. Mám své silné stránky a další pozitivní aspekty sebe sama. Pokud to tak taky máte, mrkněte na záznam webináře s psycholožkou Mgr. Terezou Blažejovskou, kde se na svoje silné stránky zaměříte.
12. O migréně s Radkem Ptáčkem: Jak zvládají nemoc v rodině děti?
Trpíte migrénou a zároveň máte doma děti? Tápete, jak jim vysvětlit, že kvůli záchvatu nemůžete na plánovaný výlet? Míváte výčitky svědomí, že jste dítěti zrušili oslavu narozenin? Tak si poslechněte záznam webináře se známým klinickým psychologem, psychoterapeutem a odborníkem na psychologii dítěte Prof. PhDr. Radkem Ptáčkem, PhD., kde se dozvíte, co s tím. Více informací o knížce Proč maminku bolí hlavička, která je skvělým pomocníkem pro komunikaci o migréně, najdete zde.
14. Botulotoxin v léčbě migrény
Co je to botulotoxin, jak může přispět k léčbě migrény, jak konkrétně jeho aplikace probíhá, jak je to finančně nákladné, kde lze tuto léčbu získat a mnoho dalšího se dozvíte ve webináři s MUDr. Petrem Polidarem z olomouckého Centra pro diagnostiku a léčbu bolestí hlavy.
16. Jak fungují centra pro bolest hlavy
Co je to Centrum pro diagnostiku a léčbu bolesti hlavy? Jaké jsou podmínky pro přijetí do Centra a jak vám může pomoci? To vše včetně zkušeností konkrétní pacientky se dozvíte ve webináři, kterým vás provede MUDr. Monika Záhumenská z Centra pro léčbu a diagnostiku bolestí hlavy ze Zlína. Seznam všech center naleznete zde.
18. Migréna a aura
Zažíváte někdy před záchvatem migrény záblesky, mžitky, mravenčení, poruchy řeči, poruchy rovnováhy nebo závratě? Tak se podívejte na webinář na téma Migréna a aura, kterým Vás provede specialistka na migrénu MUDr. Ingrid Niedermayerová z brněnského Centra pro léčbu a diagnostiku bolestí hlavy. Ve webináři se dozvíte, co to aura vlastně je, jak s ní zacházet a mnoho dalšího.
20. Migréna, její zátěž a možnosti podpory
O tom, co je (a také není) migréna, proč mluvíme o neviditelné epidemii, když pojednáváme o četnosti migrény v naší i světové společnosti, o tom, jaký má migréna dopad na každodenní život osob, které tímto onemocněním trpí, a jaké pro ně existují formy pomoci, se dozvíte ve webináři, který pro vás zpracovala pacientská advokátka Mgr. Rýza Blažejovská, DiS. zakladatelka a předsedkyně Migréna-help.
22. Migréna vs. covid 19
Od začátku pandemie Covid 19 je naší prioritou šířit bezpečné a kvalitní informace o tom, jak tento virus vzniká a jak ovlivňuje život pacientů s migrénou. Více v besedě s Ingrid Niedermayerovou, která působí v brněnské Ambulanci léčby bolestí hlavy a je členkou Výboru Czech Headache Society
24. Tradiční čínská medicína v léčbě migrény
Jaké jsou možnosti tradiční čínské medicíny v léčbě migrény? To vám představí terapeutka tradiční čínské medicíny Kristýna Idesová. O dalších nelekářských možnostech zvládání migrény se můžete dozvědět také v našich článcích.
26. Přínos bodyterapie v léčbě migrény
Jaké jsou možnosti bodyterapeutické práce s migrénou se dozvíte ve webináři s psychoterapeutkou a bodyterapeutkou Kateřinou Erlebachovou. A co je to vlastně bodyterapie? Způsob psychoterapeutické práce, který využívá speciálních technik a postupů rozvoje vnitřní pozornosti, dechu, spontaneity, uvolňování svalových napětí, rozvoje pohybového a hlasového vyjádření tělesných a emočních prožitků a mnoho dalšího.
15. Co mají lidé s migrénou společného?
Klinická psycholožka a psychoterapeutka PhDr. Mariana Štefančíková, PhD. promluví o psychologických podobnostech osob s migrénou, vycházeje přitom ze svých zkušeností s psychosomatickou medicínou, a také v rámci následného chatu zodpoví vaše dotazy.
17. Centrum bolesti hlavy v Olomouci
MUDr. Petr Polidar z olomouckého Centra pro diagnostiku a léčbu bolestí hlavy vám v krátkém webináři představí přímo toto centrum - pro koho je určené, jak se zde ucházet o léčbu, co je k tomu všechno potřeba a mnoho dalšího. Seznam všech center naleznete zde.
19. Jak poznat šarlatána
"Je potřeba najít skutečnou příčinu vašich problémů a pracovat s vašimi energiemi, aby byly v rovnováze. To, že je vám hůř, je vlastně dobře, protože se jedná o projev detoxikace. Tento velký objev se farmaceutický průmysl snaží utajit, a proto vám o něm lékaři běžně neřeknou, i když existují tisíce vyléčených pacientů." Znějí vám podobné věty povědomě? Pak jste s největší jistotou narazili na šarlatána, který vydělává na lidské důvěřivosti a neschopnosti kriticky myslet. V rámci webináře s PhDr. Pavlou Banýrovou se dozvíte, jak takového šarlatána poznat.
21. Migréna: její projevy a léčba
Jaké všechny příznaky vlastně patří k migrenóznímu záchvatu, jaké spouštěcí faktory mohou migrenózní záchvat spustit a jaké známe základní principy léčby migrény? Odpovědi na tyto a další otázky se dozvíte ve webináři s MUDr. Ingrid Niedermayerovou, specialistkou na migrénu z brněnského Centra pro bolesti hlavy. Základního průvodce migrénou ve formě článku naleznete zde.
23. Migréna u žen
Neuroložka a specialistka na migrénu MUDr. Ingrid Niedermayerová, která působí v brněnské Ambulanci léčby bolestí hlavy a je členkou Výboru Czech Headache Society pohovoří o specifikách migrény u ženských pacientek. V našem článku se můžete dovědět navíc také něco o menstruační migréně.
25. Práva pacientů
Ředitelka organizace Ombudsman pro zdraví MgA. Kateřina Havelková a právní poradkyně JUDr. Jana Palečková zajímavou formou přiblíží práva pacientů a také zodpoví na otázky týkající se specifik u pacientů s migrénou.
27. Vzácné formy migrény
Zažíváte netradiční příznaky migrény jako například dlouhotrvající poruchy hybnosti, mravenčení, poruchy rovnováhy a další? Tak se podívejte na webinář, kterým vás provede MUDr. Eva Medová z pražského Centra pro diagnostiku a léčbu bolestí hlavy.
Realizace webinářů je kofinancována z grantových prostředků Ministerstva zdravotnictví České republiky.
Přečtěte si jako první, co je nového
* Uděluji tímto Migréna-help, Spojené hlavy, z.s. se sídlem Ke Zvonici 7, Praha 12 jako správci svůj výslovný souhlas se zpracováním mých uvedených osobních údajů, tj. e-mailu, a to pro účely vytvoření a udržování databáze odběratelů newsletteru, pro zasílání tohoto newsletteru či informačního emailu. Tento svůj dobrovolný souhlas uděluji podle článku 6 odst. 1 písm. a) Obecného nařízení o ochraně osobních údajů 2016/679 na dobu 5 let. Jsem si vědom/a toho, že tento svůj souhlas mohu kdykoli odvolat, požadovat přístup k mým osobním údajům, jejich opravu nebo zpracování, popřípadě omezení zpracování, a vznést námitku proti zpracování, a to na výše uvedené adrese nebo elektronicky na adrese migrena.help.zs@gmail.com. Dále jsem si vědom/a toho, že mohu podat stížnost proti zpracování mých osobních údajů u Úřadu pro ochranu osobních údajů.