Aktuality

Níže si přečtěte, co je nového

Chci být stále v obraze

Zde najdete seznam certifikovaných center pro léčbu migrény a poraden pro bolest hlavy a to dle jednotlivých měst České republiky i s kontaktními informacemi.
Stačí kliknout na konkrétní město!

V měsíci červnu si budete moci projít programem, který jsme pro vás sestavili v rámci projektu Migréna-help. Jde o program péče o sebe a migrénu. Každý den v měsíci vám nabídneme jednu zásadu vycházející ze správné praxe v léčbě tohoto onemocnění.

Stejně jako u dospělých je migréna rozšířená i mezi dětmi a mladými lidmi. Zde naleznete informace o migréně u dětí a mladých lidí a to ve formě praktického průvodce pro rodiče i jiné pečující. Dozvíte se v něm, jak správně pečovat o dítě či dospívajícího, který trpí migrénou. Průvodce budeme doplňovat postupně.

V měsíci březnu proběhl v Los Angeles World Migraine Summit, na němž byly prezentovány nejnovější poznatky ze světa onemocnění zvaného migréna. S těmito poznatky vás budeme pravidelně seznamovat, a to prostřednictvím střípků a brzy i rozsáhlejších článků na jednotlivá témata.

Domníváte se, že máte nárok na invalidní důchod, lázeňskou léčbu nebo jinou léčbu než tu, kterou vám lékař nabízí? Nemůžete sehnat dostupného lékaře nebo jste nespokojeni s chováním zdravotníků? Tak si napište o video záznam besedy s Ombudsmanem pro zdraví!

Přijďte se osobně podívat na prezentaci projektu Migréna-help a to na tradiční veletrh neziskovek NGO Market, který se uskuteční 10. dubna v prostorách Fora Karlín (Pernerova 51, Praha 8). Veletrh doprovodí celodenní program a vstup na akci bude pro veřejnost zdarma.

20. února 2019 proběhlo první setkání neziskové organizace Kancelář Ombudsmana pro zdraví, z.s., která hájí práva pacientů různých diagnóz, se spolky, jež jsou v praxi označovány termínem pacientské organizace. Všechny takové organizace svorně zápasí o dosažení zlepšení právního postavení své diagnózy. Jenže každý sám.

Přeji si zpravodaj

Přihlaste se k odběru nepravidelného zpravodaje

* Uděluji tímto Migréna-help, Spojené hlavy, z.s. se sídlem Ke Zvonici 7, Praha 12 jako správci svůj výslovný souhlas se zpracováním mých uvedených osobních údajů, tj. jména, příjmení a e-mailu, a to pro účely vytvoření a udržování databáze odběratelů newsletteru, pro zasílání tohoto newsletteru či informačního emailu. Tento svůj dobrovolný souhlas uděluji podle článku 6 odst. 1 písm. a) Obecného nařízení o ochraně osobních údajů 2016/679 na dobu 5 let. Jsem si vědom/a toho, že tento svůj souhlas mohu kdykoli odvolat, požadovat přístup k mým osobním údajům, jejich opravu nebo zpracování, popřípadě omezení zpracování, a vznést námitku proti zpracování, a to na výše uvedené adrese nebo elektronicky na adrese migrena.help.zs@gmail.com. Dále jsem si vědom/a toho, že mohu podat stížnost proti zpracování mých osobních údajů u Úřadu pro ochranu osobních údajů.