Aktuality

Vřele vás - všechny osoby s migrénou, jejich blízké, ale i všechny ostatní, koho problematika migrény zajímá - zveme na historicky první pacientskou konferenci o tomto onemocnění v ČR!

Migréna je neviditelné onemocnění a často o její síle nemají lékaři ani ponětí. Bolest, kterou jejich pacienti zažívají, je pro zdravého člověka velmi těžko představitelná. Proto je důvěra mezi pacientem a lékařem to nejdůležitější. Dodává pacientům jistotu, že jim jejich lékař rozumí a že bude líp. Důvěra však znamená mnoho i pro lékaře. Léčí...

Nový koronavirus (Covid-19) je v myslích nás všech. Možná si pokládáte otázku, co znamená pro osoby s migrénou. Organizace Migréna-help je tu, aby vás v této těžké době podporovala. Pokud máte z koronaviru a s tím spojených témat obavu, mohl by vám být užitečný tento průvodce.

Hladovka, nepravidelná strava, dehydratace nebo pár kilo navíc - na všechny tyto faktory je mozek člověka s migrénou velmi citlivý a pokud uděláte ve svém životě pár drobných změn, může to vaše zdraví spojené s migrénou významně ovlivnit. Připravili jsme pro vás rozhovor s Elizabeth Leroux, respektovanou neuroložkou a ředitelkou Kliniky pro bolesti...

Pacienti migrénu tají - ukázal průzkum. Perou se s pocity zoufalství, bezmoci, neschopnosti a strachu z dalších záchvatů. Společnost migrénu nevnímá jako vážnou nemoc, pacienti se neustále setkávají s názorem, že jde "jen o bolest hlavy." Plně rozvinutý záchvat migrény si přitom nic nezadá s porodními bolestmi.

Lidem trpícím migrénou pomůže nemoc zvládat zbrusu nová aplikace Migréna Kompas. Ta pacientům umožňuje zaznamenat jednotlivé záchvaty, jejich délku a intenzitu a užité léky. Kromě toho uživatel do kalendáře aplikace může zaznamenávat svou životosprávu a jak se cítil. Díky aplikaci tak pacienti s migrénou lépe porozumí svému onemocnění. Aplikace...

Lidé, kteří trpí migrénou, jsou velmi silní. Žijí normální život a do toho se ještě musí vypořádávat se svou nemocí. Existují ovšem lidé, kteří je vnímají jako slabé. Vnímají je jako někoho, kdo si pořád na něco stěžuje anebo na všechno reaguje přehnaně.

V červnu proběhla benefiční akce na bleším trhu v Černolicích u Prahy! Všem, kdo přispěli na naši činnost tímto vřele děkujeme!

S radostí sdílíme první vydání časopisu Migréna Kompas, který bude dvakrát do roka přinášet praktické rady, jak zvládnout migrénu: "Vždy se ptáme zkušených lékařů a odborníků a zpovídáme pacienty, kteří vědí, co znamená žít s migrénou." dočteme se v úvodu prvního čísla.

Migréna-help na prvního máje spustila dotazníkový průzkum, který slouží ke zhodnocení její činnosti, k případnému upravení služeb tak, aby odpovídaly potřebám osob s migrénou i jejich blízkých, ale také k šíření osvěty o prospěšnosti pacientských organizací!

Přeji si zpravodaj

Přihlaste se k odběru nepravidelného zpravodaje

* Uděluji tímto Migréna-help, Spojené hlavy, z.s. se sídlem Ke Zvonici 7, Praha 12 jako správci svůj výslovný souhlas se zpracováním mých uvedených osobních údajů, tj. jména, příjmení a e-mailu, a to pro účely vytvoření a udržování databáze odběratelů newsletteru, pro zasílání tohoto newsletteru či informačního emailu. Tento svůj dobrovolný souhlas uděluji podle článku 6 odst. 1 písm. a) Obecného nařízení o ochraně osobních údajů 2016/679 na dobu 5 let. Jsem si vědom/a toho, že tento svůj souhlas mohu kdykoli odvolat, požadovat přístup k mým osobním údajům, jejich opravu nebo zpracování, popřípadě omezení zpracování, a vznést námitku proti zpracování, a to na výše uvedené adrese nebo elektronicky na adrese migrena.help.zs@gmail.com. Dále jsem si vědom/a toho, že mohu podat stížnost proti zpracování mých osobních údajů u Úřadu pro ochranu osobních údajů.