Aktuality

Níže si přečtěte, co je nového

Chci být stále v obraze

Rozhodnutí Státního ústavu pro kontrolu léčiv z ledna 2020: U léčivého přípravku na prevenci migrény Aimovig 70 mg a 140 mg je schválena úhrada z veřejného zdravotního pojištění. Více informací bude k dispozici 1. února na těchto webových stránkách nebo zde.

Vánoce mohou být nádherným obdobím, kdy jsme konečně blízko naší rodině a přátelům. Může to ale také být minové pole pro migrénu. Pro některé osoby jsou Vánoce bouří spouštěčů - stresu, cestování a tučných jídel. Ať už jste jakkoliv odolní, Vánoce pro vás mohou znamenat doslova migrenózní katastrofu.

Blíží se nejštědřejší den v roce: svátek dárcovství, Giving Tuesday. Staňte se ku této příležitosti i vy podporovateli první pacientské organizace pomáhající osobám s migrénou v České republice!

Pacientská iniciativa Migréna-help je aktivní již rok! Podívejte se, jakých za tu dobu dosáhla úspěchů, a kde všude pomáhala. A pokud budete rádi za to, aby se dále rozvíjela, přispějte svou trochou do mlýna, i kdyby to mělo být jen drobným příspěvkem!

Stejně jako u dospělých je migréna rozšířená i mezi dětmi a mladými lidmi. Zde naleznete informace o migréně u dětí a mladých lidí, a to ve formě praktického průvodce pro rodiče i jiné pečující. Dozvíte se v něm, jak správně pečovat o dítě či dospívajícího, který trpí migrénou. Průvodce bude doplňován postupně.

Přijměte pozvání na historicky první ročník Týdne zvyšování povědomí o migréně v České republice, který pořádá Migréna-help, Spojené hlavy, z.s., a který proběhne první týden v září 2019

Migréna-help se poprvé zúčastnila tiskové konference, a to na téma: Způsobů, jak léčit migrénu, je řada; přijít mají léky, které ulehčí těžkým případům.

Pokud se zajímáte o mobilní aplikaci pro osoby s migrénou, o níž jsme vás před nedávnem informovali, rádi bychom vás vyzvali k podílení se na jejím vývoji, a to prostřednictvím účasti na dotazníkovém průzkumu.

Přeji si zpravodaj

Přihlaste se k odběru nepravidelného zpravodaje

* Uděluji tímto Migréna-help, Spojené hlavy, z.s. se sídlem Ke Zvonici 7, Praha 12 jako správci svůj výslovný souhlas se zpracováním mých uvedených osobních údajů, tj. jména, příjmení a e-mailu, a to pro účely vytvoření a udržování databáze odběratelů newsletteru, pro zasílání tohoto newsletteru či informačního emailu. Tento svůj dobrovolný souhlas uděluji podle článku 6 odst. 1 písm. a) Obecného nařízení o ochraně osobních údajů 2016/679 na dobu 5 let. Jsem si vědom/a toho, že tento svůj souhlas mohu kdykoli odvolat, požadovat přístup k mým osobním údajům, jejich opravu nebo zpracování, popřípadě omezení zpracování, a vznést námitku proti zpracování, a to na výše uvedené adrese nebo elektronicky na adrese migrena.help.zs@gmail.com. Dále jsem si vědom/a toho, že mohu podat stížnost proti zpracování mých osobních údajů u Úřadu pro ochranu osobních údajů.