Příběhy osob s migrénou

Následující příběhy budou zveřejněny ku příležitosti Týdne zvyšování povědomí o migréně:

Veronika

Je to pro mě stále záhada

"Poté, co neurolog na výčet mých příznaků reagoval slovy: ´To jste si přečetla někde v časopise.´, už k dalším lékařům nechodím a snažím se s tím nějak vyrovnat sama, ač nevím, co mé stavy způsobuje, ani jak se jim bránit." 

Sára

Není lehké tohle psát a taky jsem nenapsala všechno

"Občas si říkám, jak by bylo fajn, jít ven s přáteli, a dát si s nimi nějaké to pivo. Mezi tím já jen ležím se 70-ti hodinovými záchvaty - doma, na intru, ve škole nebo na prázdninách - a ´žeru´ prášky na bolest."

Lucka

Ano, až takové to může být

"Migrénou trpím od svých jedenácti let. Vše začalo na základní škole, kde mě jednou během hodiny chytl záchvat migrény. V tu chvíli jsem nevěděla, proč přestávám vidět, a necítím pravou ruku."

Daniela

Kdo to nezná, těžko chápe

"Už ani nepočítám, kolik dní v kuse se budím nebo usínám s bolestí, tři, pět, sedm.... Dva dny je klid a zase znovu. Už chápu lidi, co z bolesti skáčou z okna. Myslím tím migrénu."

Hana

Nemám sílu o své bolesti ani mluvit

"Po čtyřiceti pěti letech s migrénou nemám sílu o bolesti mluvit ani psát, ani se jí jakýmkoliv způsobem zabývat... Zajímá mě snad jen nějaká nová opravdu účinná pomoc, lék, který nemá devastující vedlejší účinky." 

Přispějte svým příběhem k šíření osvěty o migréně!