Dny otevřených center nabídnou možnost konzultace se specialisty

16.06.2022

Poznejte odborníky ze specializovaných center pro diagnostiku a léčbu bolestí hlavy a vstupte do světa, kde migréna nevládne. V první červnové vlně otevřou své dveře centra ve Fakultní nemocnici Motol a v Nemocnici Strakonice, na podzim budou následovat další dvě centra.

Přijďte na přátelské setkání všech, kteří chtějí dostat migrénu pod kontrolu. Potkat se můžete s odborníky z centra, zástupci Migréna-help, psychologem a s dalšími lidmi s migrénou. K dispozici budou individuální konzultace s neurology z centra - zdarma a bez předchozího objednání. Akce má za cíl propojit pacienty se specialisty, pomocnou ruku nabídnou odborníci z těchto čtyř center:

 • 22. 6. 2022: Nemocnice Strakonice pod vedením MUDr. Lucie Pokorné,
 • srpen/září 2022: Krajská nemocnice Liberec pod vedením MUDr. Markéty Sykáčkové,
 • září/říjen 2022: Nemocnice České Budějovice pod vedením prim. MUDr. Svatopluka Ostrého, Ph.D.
 • Proběhlo: 15. 6. 2022: Fakultní nemocnice v Motole pod vedením MUDr. Zuzany Matoušové,

Akce odstartuje vždy v 15:00 představením odborníků z centra, kteří vysvětlí, jak funguje léčba migrény ve specializovaném centru. Pokračovat bude seznámením s organizací Migréna-help a možnostmi podpory, které nabízí, například sociální poradnou, kruhy sdílení, psychoterapií a další. Díky nim si mohou lidé s migrénou o svých problémech a pocitech otevřeně promluvit.

Poslechnout si můžete také rady psychologa, jak mluvit s blízkými o migréně a o tom, co prožíváte. Na závěr si můžete v bezpečném prostoru popovídat s lidmi, kteří mají stejné těžkosti, a sdílet svůj příběh s migrénou.

Souběžně budou probíhat individuální konzultace s odborníky - zdarma a bez předchozí rezervace přímo na místě v čase od 15:00 do 18:00 (jedna konzultace cca 15 min).

Časový harmonogram akce:

 • 15:00-15:15 Představení odborníků z centra a jak to v centru funguje
 • 15:15-18:00 Možnost individuální konzultace s neurologem
 • 15:15-15:30 Seznámení s organizací Migréna-help a jejími aktivitami
 • 15:30-15:50 Rady psychologa, jak o migréně mluvit se svým okolím
 • 16:00-17:00 Diskuse a sdílení příběhů s migrénou (paní Marie trpící migrénou a Migréna-help)

Kdy a kde se akce konají?

 • FN Motol Praha 15. 6. 2022, 15:00-18:00

Neurologická klinika 2. LF UK a FN Motol, 2. patro, uzel D, V Úvalu 84, Praha 5

 • Nemocnice Strakonice 22. 6. 2022, 15:00-18:00

Hlavní budova vrátnice, Oddělení vzdělávání, 1. patro, Radomyšlská 336, Strakonice

 • Nemocnice Liberec podzim 2022

Čas a místo konání akce budou doplněny

 • Nemocnice České Budějovice podzim 2022

Čas a místo konání akce budou doplněny

V České republice existuje rozsáhlý systém specializované péče, který nabízí nejmodernější terapii. "Lidé s migrénou mohou mít pocit, že už vyzkoušeli všechno a není žádná cesta ven. O specializovaných centrech mnohdy ani nevědí. Po celé České republice je jich ale už třicet. Věnujeme se léčbě především závažných případů migrény, které se nedaří vyřešit v běžné ambulantní neurologické péči," vysvětluje MUDr. Zuzana Matoušová z Centra pro bolesti hlavy ve fakultní nemocnici Motol.


Akci pořádá společnost Novartis ve spolupráci s organizací Migréna-help, Havas PR a s fakultní nemocnicí v Praze Motole.