Třetí ročník Dnů otevřených center se odehraje ve čtyřech regionech

13.04.2024

Využijte jedinečnou příležitost seznámit se s odborníky ze specializovaných center pro diagnostiku a léčbu bolestí hlavy a vstoupit do světa, kde migréna nevládne. Již třetí ročník této úspěšné akce se odehraje ve dvou vlnách. V červnu se otevřou dveře centra v Ústí nad Labem, na podzim budou následovat další města.

Přijďte na přátelské setkání všech, kteří chtějí dostat migrénu pod kontrolu. Potkat se můžete s odborníky z centra, zástupci pacientské organizace Migréna-help, kariérovou poradkyní a s dalšími lidmi s migrénou. K dispozici budou individuální konzultace s neurology z centra – zdarma a bez předchozího objednání. Akce má za cíl propojit pacienty se specialisty. Pomocnou ruku nabídnou odborníci z těchto center:

  • 18. 4. 2024 v Ústí nad Labem s MUDr. Vladimírou Sakovou z Masarykovy nemocnice Ústí nad Labem.

Akce začíná v 15:00 představením odborníků z centra, kteří vysvětlí, jak specializovaná centra fungují. Pokračovat bude seznámením s pacientskou organizací Migréna-help a s možnostmi podpory, které nabízí, například lékařskou, pracovní a sociální poradnou, kruhy sdílení, psychoterapií a dalšími. Díky nim si mohou lidé s migrénou o svých problémech a pocitech otevřeně promluvit.

Mluvit o tom, jak zvládnout migrénu na pracovišti, bude kariérová poradkyně, která s migrénou sama bojuje. Na závěr si můžete v bezpečném prostoru popovídat s lidmi, kteří mají stejné těžkosti, a sdílet svůj příběh s migrénou.

Souběžně budou probíhat individuální konzultace s odborníky – zdarma, bez žádanky a bez předchozí rezervace přímo na místě v čase od 15:00 do 18:00, jedna konzultace cca 15 minut.

Časový harmonogram akce:

15:00–15:15 Představení odborníků z centra a jak to v centru funguje

15:15–18:00 Možnost individuální konzultace s neurologem

15:15–15:30 Seznámení s pacientskou organizací Migréna-help a jejími aktivitami

15:30–15:50 Kariérová poradkyně poradí, jak zvládat migrénu na pracovišti

16:00–17:00 Diskuse a sdílení příběhů s migrénou (paní Marie s migrénou a Migréna-help)


Kdy a kde se akce konají?

  • Ústí nad Labem, Masarykova nemocnice

18.4.2024, 15:00-18:00

Akce se koná na adrese: Masarykova nemocnice, Sociální péče 3316, Ústí nad Labem, Vzdělávací institut, budova B, 5. patro, učebna 3

V České republice existuje rozsáhlý systém specializované péče, který nabízí nejmodernější terapii. "Lidé s migrénou mohou mít pocit, že už vyzkoušeli všechno a není žádná cesta ven. O specializovaných centrech mnohdy ani nevědí. Po celé České republice je jich ale už třicet. Věnujeme se léčbě především závažných případů migrény, které se nedaří vyřešit v běžné ambulantní neurologické péči," vysvětluje MUDr. Zuzana Matoušová z Centra pro bolesti hlavy ve fakultní nemocnici Motol.

Akci pořádá Havas PR, partnerem je organizace Migréna-help, Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem a společnost Novartis.