Dny otevřených center pro léčbu migrény se na podzim odehrají v dalších dvou regionech

01.09.2022

Poznejte odborníky ze specializovaných center pro diagnostiku a léčbu bolestí hlavy a vstupte do světa, kde migréna nevládne. Po úspěšné červnové vlně, ve které se pacientům otevřela centra FN Motol v Praze a Nemocnice Strakonice, budou na podzim následovat další tři centra - Krajská nemocnice Liberec a Nemocnice České Budějovice.  

Přijďte na přátelské setkání všech, kteří chtějí dostat migrénu pod kontrolu. Potkat se můžete s odborníky z centra, zástupci organizace Migréna-help, psychologem a s dalšími lidmi s migrénou. K dispozici budou individuální konzultace s neurology z centra - zdarma a bez předchozího objednání. Běžně se lidé s migrénou dostanou do centra pouze na doporučení svých neurologů. Akce má za cíl propojit pacienty se specialisty, pomocnou ruku v podzimní vlně nabídnou odborníci z těchto tří center:

    Akce odstartuje vždy v 15:00 představením odborníků z centra, kteří vysvětlí, jak funguje léčba migrény ve specializovaném centru. Pokračovat bude seznámením s organizací Migréna-help a možnostmi podpory, které nabízí, například sociální poradnou, kruhy sdílení, psychoterapií a další. Díky nim si mohou lidé s migrénou o svých problémech a pocitech otevřeně promluvit.

Poslechnout si můžete také rady psychologa, jak mluvit s blízkými o migréně a o tom, co prožíváte. Na závěr si můžete v bezpečném prostoru popovídat s lidmi, kteří mají stejné těžkosti, a sdílet svůj příběh s migrénou.

Souběžně budou probíhat individuální konzultace s odborníky - zdarma a bez předchozí rezervace přímo na místě v čase od 15:00 do 18:00 (jedna konzultace cca 15 min).

Časový harmonogram akce:

  • 15:00-15:15 Představení odborníků z centra a jak to v centru funguje
  • 15:15-18:00 Možnost individuální konzultace s neurologem
  • 15:15-15:30 Seznámení s organizací Migréna-help a jejími aktivitami
  • 15:30-15:50 Rady psychologa, jak o migréně mluvit se svým okolím
  • 16:00-17:00 Diskuse a sdílení příběhů s migrénou (paní Marie trpící migrénou a Migréna-help)

Kdy a kde se akce konají?

  • Nemocnice České Budějovice 6. 10. 2022, 15:00-18:00

Vzdělávací centrum, Pavilon T6, B. Němcové 585/54, České Budějovice

  • Nemocnice Liberec 19. 10. 2022, 15:00-18:00

Přednáškový sál, Pavilon P, Husova 10, Liberec


Akci pořádá Havas PR, partnerem je organizace Migréna-help, nemocnice v Českých Budějovicích a Liberci a společnost Novartis.

V České republice existuje rozsáhlý systém specializované péče, který nabízí nejmodernější terapii. "Lidé s migrénou mohou mít pocit, že už vyzkoušeli všechno a není žádná cesta ven. O specializovaných centrech mnohdy ani nevědí. Po celé České republice je jich ale už třicet. Věnujeme se léčbě především závažných případů migrény, které se nedaří vyřešit v běžné ambulantní neurologické péči," vysvětluje MUDr. Zuzana Matoušová z Centra pro bolesti hlavy ve fakultní nemocnici Motol.