Festival Migréna nás spojuje je za dveřmi!

04.11.2022

Migréna je závažné neurologické onemocnění, které má velký dopad na kvalitu života. Nejenže je bolestivé, ale také okrádá člověka o cenné okamžiky s rodinou, zážitky s přáteli a seberealizaci v pracovním životě. Proto je důležité tomuto zdravotnímu problému porozumět a řešit jej s lékaři a specialisty. Jedinečnou možností, jak načerpat informace od různých odborníků a zkušenosti dalších lidí s migrénou je festival Migréna nás spojuje, který proběhne 24. 11. 2022 od 16:00 do 20:00 v Pacientském hubu, na adrese U Vršovického nádraží 30, Praha 10. Pořadatelem je Migréna help, která jako jediná v ČR podporuje osoby s migrénou.

Festival probíhá letos již potřetí jako pokračování loňské úspěšných předešlých dvou ročníků. "Moc děkuji za možnost se festivalu účastnit a vůbec za vše, co děláte! Bylo to úžasné, opravdu přínosné a úlevné v tom, že tam byli lidé, kteří opravdu ví - nemusí se snažit migrénu pochopit, prožívají to...," shrnuje loňský ročník jedna z účastnic.

O svůj osobní "migrénový" příběh se letos podělí chirurg, spisovatel a "lékař bez hranic" Tomáš Šebek a také spisovatelka Helena Beránková. Ta své zkušenosti promítla do první knížky pro děti rodičů s migrénou Proč maminku bolí hlavička. Účastníci zažijí také řadu individuálních konzultací s odborníky včetně poradny s neuroložkou MUDr. Evou Medovou (Centrum pro bolesti hlavy Praha) a pracovní poradny s personalistkou a mentorkou Mgr. Carmen Váňovou.

Odborníci promluví také o tématech, která jsou důležitá, ale není na ně čas v ordinaci. Zazní informace o tom, jak může pomoci v léčbě migrény tradiční čínská medicína a EEG Biofeedback a na akci bude rovněž možné získat bezplatně bylinné produkty na podporu léčby migrény. "Festival přinese osobám s migrénou nové informace a dovednosti potřebné k vyrovnávání se s tímto onemocněním, umožní setkat se s odborníky, navázat nové vztahy a stát se součástí naší komunity," doplňuje zakladatelka Migréna-help Mgr. Rýza Blažejovská.