„Jasně, migréna. Taky mě dneska bolela hlava.“ Znáte to?

15.08.2023

To máš z nedostatku sexu, moc na to myslíš, málo piješ, moc sedíš u počítače, nemáš to od páteře? Není to psychický? Asi ti v životě něco chybí. Jasně, migréna, taky mě dneska bolela hlava. Znáte to? To jsou všechno mýty, které se točí kolem migrény. Té, která není jen občasnou bolestí hlavy, ale pro stovky tisíc lidí skutečně vážným onemocněním, které jim znemožňuje normálně žít a pracovat. 

Chceme vnímání migrény v naší společnosti změnit. Pojďte do toho s námi a podpořte natočení osvětového spotu, v němž se o své zkušenosti s migrénou podělí i herec Lukáš Hejlík.

Komu pomůžeme?

Osvětový spot by měl pomoci všem lidem s migrénou k pohodovějšímu životu – představte si, že vás už třetí den krutě bolí hlava (bolestí třeba jako při zlomenině), zvracíte, máte výpadky zraku, závratě, případně vám ochrne jedna končetina… A v tom k vám přijde kamarád s "povzbudivou" větou: "To máš z nedostatku sexu." Chtěli bychom, aby lidé s migrénou měli kolem sebe podpůrné prostředí, a tak se mohli při atace migrény vyrovnávat "jenom" s prožívanou bolestí a ne ještě k tomu všemu s často zraňujícím a znejišťujícím nepochopením okolí. Náš spot by měl mýty o migréně lámat, a vytvářet tak svět přátelštější lidem s migrénu.