Úspěchy Týdne zvyšování povědomí o migréně

07.09.2019

Od 2. do 8. září 2019 proběhl historicky první ročník Týdne zvyšování povědomí o migréně v České republice. Pořádala jej pacientská iniciativa Migréna-help

V pondělí si mohli posluchači Českého rozhlasu Plus poslechnout rozhovor s Rýzou Blažejovskou, zakladatelkou a manažerkou projektu, v němž představila právě startující osvětový týden. V tento den se také lidé s migrénou symbolicky přihlásili ke své nemoci, a to pokrývkou hlavy s cedulkou "Trpím migrénou. A vy?".

V úterý 3. září proběhl webinář a chat na téma "Migréna a žena" s MUDr Ingrid Niedermayerovou, specialistkou na migrénu. Ve středu pak promluvil MUDr. Ondřej Škoda, PhD. o aktuální situaci na poli úhrady biologické léčby migrény. Chatovat si s ním mohli zájemci ve čtvrtek 5. září. Ve středu také Rýza Blažejovská vystoupila na konferenci firmy Teva, kde přednesla informace o pacientech s migrénou i osvětovém týdnu. 

Ve čtvrtek 5. září potom proběhlo inspirativní setkání pražské svépomocné skupiny, v jehož rámci účastnice natočily osvětové video. Zveřejněním tohoto videa byl potom 8. září slavnostně zakončen Týden zvyšování povědomí o migréně. Ve čtvrtek také mimo jiné vyšel článek o migréně, projektu Migréna-help i osvětové týdnu v týdeníku Květy.

V pátek 6. září mohli diváci zhlédnout webinář a chatovat s klinickou psycholožkou PhDr. Marianou Štefančíková, PhD., PhD., a to na téma "Co mají lidé s migrénou společného?". Tento den také vyšel článek o migréně a projektu Migréna-help na Novinky.cz.

V sobotu se pak šel úspěšný osvětový pochod Míle pro migrénu, a to v Praze, Ostravě a Klášterci nad Ohří, a také vyšel článek na titulní stránce deníku Právo, v němž je představen příběh zveřejněný v rámci projektu Migréna-help. Každý den se mohli diváci seznámit i s dalšími příběhy reálných osob s migrénou.

Všechny webináře i příběhy jsou a budou stále přístupné.

Mediální ohlasy na Týden zvyšování povědomí o migréně stále doznívají. Vice zde.

Co mě nejvíce trápí na migréně a co by mi pomohlo?

Máte zájem o další podobné akce?