Týden zvyšování povědomí o migréně

Osobní aktivita

Přidejte i vy sami ruku k dílu! 

Zkušenosti totiž ukazují, že nemoci, které jsou stigmatizovány - tak jako migréna - se mohou v mysli veřejnosti změnit pouze tehdy, když osoby s daným onemocněním samy požádají o společenské uznání. Zde jsou naše nápady, jak na to:

1. Symbolicky se přihlaste ke svému onemocnění
Dejte 2. září 2019 světu kolem sebe symbolicky vědět, že patříte mezi onen milion osob trpících migrénou v České republice. Společně s dalšími příznivci Migréna-help jsme se shodli na tom, že symbolické přihlášení učiníme pokrývkou hlavy, na níž připevníme ručně psaný lístek: "Trpím onemocněním zvaným migréna a patřím tak mezi dalších více jak milion osob v ČR." nebo "Také trpím migrénou a vy?"; a vyjdeme do ulic! 


Sdílejte poté fotografii vašeho "díla" nebo přímo sebe sama na Facebooku, případně na emailu: migrena-help-zs@gmail.com.

Přejeme vám k tomu dostatek odvahy. Vězte však, že v tom opravdu nejste sami!

2. Šiřte osvětový plakát ve veřejném prostoru nebo na sociálních sítích

Dalším způsobem, jak můžete přidat ruku k našemu společnému dílu, je šířit propagační plakát Týdne zvyšování povědomí o migréně. Jednoduše jej vytiskněte a v týdnu od 2. do 8. září jej vyvěste na okno vašeho auta, na branku u vašeho domu nebo na místní nástěnky ve vašem městě. Anebo - a to je opravdu jednoduché, jej sdílejte na sociálních sítích jako je Facebook nebo Instagram.

Plakát ke stažení níže. Vybrat si můžete ze dvou oficiálních verzí Migréna-help, nebo plakát, který vytvořila paní Věra, naše příznivkyně!

3. Podělte se o svůj příběh

Důležitou součástí osvětového týdne je sdílení vašich životních příběhů. Přidejte se mezi ty, kteří se již o svůj příběh podělili, a přispěli tak svou trochu do mlýna k našemu společnému cíli - zvyšování kvality života osob s migrénou. Informace o tom, jak příběh vytvořit, najdete zde.

4. Máte jiný nápad?

Pokud máte jakýkoliv jiný nápad, jak přispět k osvětovému týdnu, sem s ním! Své podněty zasílejte na adresu migrena-help-zs@gmal.com

Těšíme se na vaše příspěvky!

5. Vyplňte dotazník spokojenosti

Pomůžete tak zvyšovat kvalitu programů Migréna-help tak, aby odpovídaly vašim skutečným potřebám!