Tereza V.

Je mi 26 let (narodila jsem se roku 1993), jsem všeobecná zdravotní sestra, momentálně na mateřské dovolené. Můj největší koníček je amatérské divadlo, kterému se věnuji od dětství. Skrze něj už ani jiný koníček nepotřebuji, protože v něm naplním všechny své potřeby. 

Migrénami trpím přibližně od svých 19 let. Migréna se mi začala rozjíždět po té, co jsem začala po 18. roce brát hormonální antikoncepci. Bolestmi hlavy jsem trpěla už od cca 14 let, nástupem menstruace. V migrény se to ale proměnilo právě užíváním antikoncepce. Člověk to neznal, přežíval léta záchvaty, jejichž frekvence se však tak zvyšovala, že jsem se ve 21 letech rozhodla užívání antikoncepce ukončit a doufala ve zlepšení. Před vysazením antikoncepce jsem mívala záchvaty 3krát týdně (a to většinou se zvracením). To mě přimělo napsat bakalářskou práci na téma Postoje mladých a dospívajících žen k hormonální antikoncepci. 

V problematice migrény jsem byla na počátku. Moje stavy končící na pohotovosti s totálně neinformovanými a lhostejnými lékaři mě přiměly začít se v tom takříkajíc "špárat" sama. Hledat příčiny a spouštěče u sebe sama, protože mi nikdo jiný nepomůže. Nikdo takový v mém okolí nebyl. Myslím, že tak, jak jsem na tom nyní, mohu být přínosem pro další osoby s migrénou, kteří jsou ve svém bádání na počátku. 

Tereza