První pacientská konference o migréně

Praktické informace

Termín konání: 23. listopadu 2020, 17:00 - 21:00 (po předchozí dohodě se lze zúčastnit jen části akce, vaše místo nabídneme na zbytek programu dalšímu zájemci). Kapacita konference je omezená na 50 osob.

Místo konání: Skautský institut, Staroměstské náměstí 1/4, Praha 1, sál a foyer Minuta (sledujte směrovky), případně online (podle aktuální situace s virem Covid). 

Vstupné: Minimální vstupné je stanoveno na 250 Kč/osoba. Reálné náklady na akci na osobu činí 1 967 Kč a jsou hrazeny z grantu a sponzorských příspěvků. Zvažte tedy navýšení vstupného na podporu dalších aktivit Migréna-help, a to na základě vašich finančních možností.

Registrace: Prostřednictvím formuláře níže. Registrace je platná až po uhrazení vstupného na účet 2401782540/2010, variabilní symbol: 112020. 

Tip: Přednášky bude možné zhlédnout také ze záznamu!

Na místě bude k dispozici občerstvení a prostor k odpočinku.

Tip: Ve foyer bude možné zakoupit textilní výrobky a podzimní květinové dekorace na podporu další činnosti Migréna-help.

Vřele vás - všechny osoby s migrénou, jejich blízké, ale i všechny ostatní, koho problematika migrény zajímá - zveme na historicky první pacientskou konferenci o tomto onemocnění v ČR!

Konference nabídne v první řadě sérii přednášek pestré škály odborníků od neuroložky přes specialistku na tradiční čínskou medicínu až po jednu z největších obhájkyň práv osob s migrénou v Evropě. V rámci doprovodného programu se můžete těšit například na fyzioterapeutický workshop, individuální konzultaci s psychoterapeutkou a na neformální setkání osob s migrénou. Chybět nebude ani pacientský příběh známé moderátorky a herečky Ester Janečkové.

Konference vám, osobám s migrénou, přinese nové informace a dovednosti potřebné k vyrovnávání se s tímto onemocněním, umožní vám setkat se osobně s odborníky, navázat nové vztahy a stát se součástí iniciativy Migréna-help!

Moc se na vás těšíme!

Program konference

Hlavní sál

17:00 - 17:15 Přivítání a představení Migréna-help (Bc. Rýza Blažejovská, DiS., předsedkyně Migréna-help)

17:15 - 17:40 Nejnovější možnosti léčby migrény (MUDr. Eva Medová, neuroložka a specialistka na migrénu, odborná garantka Migréna-help)

17:45 - 18:10 Moje migréna - pacientský příběh (MgA. Ester Janečková, herečka a moderátorka)

18:10 - 18:25 Pauza

18:25 - 18:50 Přínos tradiční čínské medicíny v léčbě migrény (MUDr. Daniela Bláhová, neuroložka a specialistka na tradiční čínskou medicínu a rehabilitaci)

18:55 - 19:20 Lidé s migrénou jsou hrdinové - video přednáška (Elena Ruiz de la Torre, ředitelka Evropské aliance pro migrénu a bolesti hlavy)

19:20 - 19:35 Pauza

Místnost A 

17:00 - 19:30 Prostor pro oddych a debaty s přednášejícími

19:35 - 20:00 Skupinový workshop: Fyzioterapeutická práce s migrénou (nutná rezervace místa předem)

20:10 - 21:00 Neformální posezení osob s migrénou

Místnost B

17:00 - 19:30 Individuální sezení: Psychoterapeutická práce s migrénou a nácvik relaxace (nutná rezervace místa předem)

Psychoterapeutická ochutnávka: Délka sezení pro jednu osobu 15 - 30 minut s cílem zmapovat, jak může psychoterapie přispět ke zlepšení migrény, nastínit řešení konkrétního problému, vyzkoušet si nácvik relaxace, případně navázat spolupráci pro další setkávání a podobně). 

Změna programu vyhrazena.

Akci podpořili:


Chci se závazně registrovat

Registrace je platná až po uhrazení registračního poplatku (více v sekci Praktické informace).