Základní informace o migréně

Stejně jako u dospělých je migréna rozšířená i mezi dětmi a mladými lidmi. Zde naleznete informace o migréně u dětí a mladých lidí, a to ve formě praktického průvodce pro rodiče i jiné pečující. Dozvíte se v něm, jak správně pečovat o dítě či dospívajícího, který trpí migrénou. Průvodce bude doplňován postupně.

Cluster headache (česky též klastrová bolest hlavy) je vzácný typ onemocnění, který se projevuje nesnesitelnou jednostrannou bolestí hlavy, často kolem oka. I přesto, že se vyskytuje pouze u 1 člověka z 1 000, určitě neuškodí se o ní dozvědět více.

Jak jsme psali už dříve, migréna je mnohem víc než jen bolest hlavy. Až se dozvíte, jakými všemi způsoby může migréna ovlivňovat vaše tělo, možná budete překvapeni. V následujícím článku vás seznámíme se 40 symptomy migrény, které byste určitě měli znát.

Ve světě migrény zřejmě často uslyšíte termíny chronická a epizodická migréna, které se k popisu této nemoci používají. V následujícím článku se dozvíte, jak se od sebe tyto dva druhy migrény liší, jak ovlivňují léčbu a jak poznat, který typ máte právě vy.

Život s nepředvídatelnými záchvaty migrény je sám o sobě dost frustrující. Pokud k tomu ale přidáme ještě hledání vhodného způsobu stravování jako prevenci atak migrény a vyhýbání se potravinám, které záchvaty spouštějí, recept na extra stres je kompletní.

Záchvat migrény před, v průběhu nebo i po menstruaci je natolik známým fenoménem, že se zdá být dokonce až nevyhnutelný. U více než poloviny žen s migrénou se jedná o nepříjemnost, která je v pravidelných intervalech válcuje každý měsíc. Záchvat migrény spojený s menstruací může mít silnější průběh, může být méně citlivý na léčbu a také může trvat...

Většina osob s migrénou by se bez užívání pravidelné nebo akutní medikace neobešla. I když si to spousta z nás neuvědomuje, často užívané léky nám mohou paradoxně škodit. Slyšeli jste už někdy o bolesti hlavy z nadužívání léků? Že ne? Čtěte dál a dozvíte se více.

2 000 let historie migrény - tak dlouhé období zkoumala Katherine Foxhall, autorka knihy Migraine: A History, která je považována za jednu z nejrozsáhlejších a nejkvalitnějších publikací o historii migrény. V České republice lze knihu sehnat pouze v anglickém originále. Pojďme se v tomto článku podívat na několik zajímavostí, které kniha odhaluje.

Migréna je závažné neurologické onemocnění, které má významný dopad na kvalitu života. V přiloženém materiálu najdete základní informace, které vám pomohou pochopit, co se při migréně děje, s kým o ní mluvit a jakými cestami se vydat za řešením vašeho problému.

Jak získat maximum z návštěvy vašeho lékaře? Jak s lékařem o migréně mluvit? Kam se obrátit, když vám léčba nepomáhá? Odpovědi na tyto a další otázky se dočtete v následujícím článku.